Koło informatyczne- Owce w sieci

Na dodatkowych zajęciach z informatyki poznaliśmy zagrożenia, z jakimi możemy się zetknąć podczas korzystania z internetu. Oglądaliśmy filmy edukacyjne o rezolutnych owcach i mądrym bacy oraz zawsze gotowym do pomocy gajowym. Dyskutowaliśmy na temat obejrzanych bajek. Opowiadaliśmy swoje przygody z internetem. Wyciągaliśmy wnioski. Bawiliśmy się na stronie www.sheeps.com

Układaliśmy kości, malowaliśmy obrazki on-line związane z obejrzanymi bajkami. Mielismy jednocześnie okazję poćwiczyć pamięć, spostrzegawczość oraz utrwalić zasady bezpiecznego przebywania w sieci. Stworzyliśmy swoje wizje przygód poznanych bohaterów i przedstawiliśmy je w formie rysunków, które wykonaliśmy w programie graficznym paint.

Apel porządkowy

Pierniczki- całuski

Podaję przepis wszystkim rodzicom, ponieważ jak znam życie dzieci nie odpuszczą i będziecie Państwo zmuszeni wykonać również w domu:)Przepis jest sprawdzony!!!!!!


Pierniczki-całuski

 

Składniki:

30 dag mąki

pół szklanki miodu

1 jajko

10 dag cukru

2 dag masła

1 łyżeczka przyprawy piernikowej

Pół dag sody oczyszczonej

Wykonanie

Wysypać mąkę na stolnicę, zrobić w niej dołek, wlać do niego zagotowany miód mieszając chwilkę nożem. Dodać cukier, przyprawę korzenną, sodę, masło i jajko. Zagnieść ciasto. Wyrabiać długo i dokładnie. Ciasto rozwałkować, wycinać pierniczki, smarować jajkiem. Ozdobić. Piec ok.7-10 min. (Należy patrzeć na kolor)

Pieczemy pierniki 05.12.2012r.

Dzisiaj od 8 00 rozpoczęliśmy pieczenie pierników. Wspierały nas podczas tego miłego zajęcia mama Bartka, mama Dominika i mama Jasia. Kilkoro dzieci przyniosło z domu już przygotowane ciasto. Odstroiliśmy sie w ochronne fartuchy i z umytymi rączkami zeszliśmy na stołówkę szkolną. No i zaczęło się.......

Prosimy zobaczyć.

 

Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Nie było takich, którzy siedzieliby z założonymi rękami. Potem panie kucharki upiekły nam nasze ciasteczka. Następnie zaczęła się degustacja. Wszystkim bardzo smakowały nasze wypieki. Zapukaliśmy do gabinetu pana dyrektora i poczęstowaliśmy naszymi pysznościami. Potem obdarowaliśmy również innych nauczycieli. Wszystkim smakowały nasze pierniczki.Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z siebie. Dziękujemy  za pomoc mamom.

Mikołajki w naszej klasie

Same mile chwile ostatnio mamy w szkole. Wczoraj pieczenie pierników, a dzisiaj odwiedził nas Mikołaj. Każdy z nas otrzymał super prezent. Była to czapka mikołajkowa i gniotka. Ale mieliśmy super zabawę.

Potem pani poczęstowała nas naszymi pierniczkami.Odwiedzili nas też pomocnicy św. Mikołaja i poczęstwowali cukierkami. Mniam, mniam, mniam.....

Koło plastyczne- Kartka świąteczna

Pachnące świąteczne stroiki

Ubieramy naszą klasową choinkę

Wielką radość sprawiło nam ubieranie choinki. Każdy chciał powiesić jak najwięcej ozdób. Bylismy bardzo zaangażowani, co chyba widać?.....

Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter

Dnia 11 grudnia otrzymaliśmy legitymacje Klubu Świerszczykowego Pożeracza Liter.Od dziś zaczniemy czytać różnorodne czasopisma i gazetki dziecięce oraz książki. Wszystkie przeczytane pozycje będziemy zapisywać do naszych legitymacji. Rodzice będą tam składać podpisy (wiarygodność wykonania zadania). Następnie po zdobyciu odpowiedniej ilości przeczytanych pozycji otrzymamy piękne odznaki. Będą aż trzy.

Konkurs ekologiczny- nagroda Larysy

Uczennica z naszej klasy Larysa zdobyła III miejsce w konkursie ekologiczno-plastycznym upowszechniającym prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami i akumulatorami w publicznej kampanii edukacyjnej Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Razem z mamą i paniami ze świetlicy p. Alą i p. Ewą była na uroczystym wręczeniu dyplomu i nagrody.

Larysko garatulujemy Ci wszyscy!!!!!!!!!!

A potem w domu była dopiero zabawa!!!!!!!!!!!!!!

Wigilia klasowa

Dnia 20.12.2012r. w czwartek mieliśmy WIGILIĘ KLASOWĄ. Wszyscy przyszliśmy do szkoły ubrani w stroje galowe. Siedliśmy do stołu nakrytego białym obrusem.

Na początku pani złożyła nam życzenia świąteczne. Potem każdy każdemu składał życzenia oraz dzieliliśmy się opłatkiem. Kiedy ponownie zasiedliśmy do stołu rozpoczęło się śpiewanie kolęd. Dodatkowo uświetniła nam uroczystość Zosia i zagrała nam na skrzypcach kilka utworów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali i podziwiali. Potem mieliśmy dodatkowe atrakcje oglądaliśmy film na CD, a niektórzy układali puzzle bądź malowali. Ten dzien dla nas wszystkich był wyjątkowy.